Matt Duchene je Dallas popeljal v finale Zahodne konference. Foto: Reuters

Maratonska tekma, dolga skoraj štiri ure, in na koncu slavje Dallasa! Odločila je dvanajstva minuta drugega podaljška, ko je Joe Pavelski podal do Matta Duchena, ta pa je ukanil Aleksandra Georgijeva.

Po rednem delu je bilo 1:1. Gostitelje je v drugi tretjini v vodstvo popeljal Finec Mikko Rantanen, na začetku zadnje tretjine pa je izenačil Jamie Benn.

Jake Oettinger je ubranil 29 strelov.

V prvem podaljšku se je Dallas že veselil zadetka Masona Marchmenta, toda sodnik je gol razveljavil. V finalu Zahoda bo Dallas igral ali z Vancouvrom ali z Edmontonom.

Na Vzhodu je Florida prav tako v gosteh ugnala Boston, izid je bil prav tako 1:2, v zmagah 4:2 za Florido.

Boston je povedel v zadnji minuti prve tretjine, ko je bil po protinapadu uspešen Čeh Pavel Zacha. Z golom in podajo je v nadaljevanju blestel Finec Anton Lundell. Najprej je v 13. minuti druge tretjine izenačil, nato pa v predzadnji minuti zadnje tretjine še sodeloval pri zmagoviti akciji za zmago, v kateri je odbit plošček za hrbet vratarja Bostona Jeremyja Swaymanna pospravil Šved Gustav Forsling.

Za mesto v velikem finalu Lige NHL se bo Florida pomerila z New York Rangersi.